Mifgash oznacza po hebrajsku spotkanie i od tego właśnie kilka lat temu wszystko się zaczęło. Spotykaliśmy się z Żydami z Europy, Izraela czy USA, chcąc przełamywać własne stereotypy. Te spotkania były dla nas na tyle inspirujące, że po pewnym czasie dostrzegliśmy potrzebę głębszego dialogu również z grupami z Polski. Tak narodził się pomysł projektu edukacyjnego.
Od 2009 roku nasza działalność skupia się wokół edukacji młodzieży polskiej na temat historii oraz kultury żydowskiej. Projekt ten wciąż wzbogacamy o kolejne tematy. Od 2014 roku wprowadziliśmy do niego lekcje dotyczące mniejszości romskiej oraz warsztaty antydyskryminacyjne. Nasz zespół składa się ze studentów i absolwentów krakowskich uniwersytetów. Zainteresowania większości z Nas dotyczą szeroko pojętej tematyki mniejszości etnicznych i narodowych ze szczególnym uwzględnieniem historii, kultury i tradycji najliczniejszej w przedwojennej Polsce mniejszości żydowskiej.
Całość zespołu łączy wspólna pasja i chęć dzielenia się posiadaną wiedzą. Różnorodność naszej grupy daje możliwość szerszego spojrzenia na zagadnienia, które poruszamy na lekcjach. Projekt grupy Mifgash przeznaczony jest do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wszystkie szczegóły dotyczące prowadzonych przez Nas lekcji znajdziecie Państwo w zakładce „Projekt edukacyjny”.

STATUT FUNDACJI MIFGASH


 RAPORT ROCZNY MIFGASH

 

Warsztaty Alef-Bet kultury żydowskiej 9-10 II 2017

| |

Fundacja Mifgash zaprasza wszystkich nauczycieli i edukatorów nieformalnych na warsztaty Alef-Bet kultury żydowskiej.   Już w lutym rusza kolejna edycja warsztatów „Alef-Bet kultury żydowskiej”!   Warsztaty składające się na I stopień projektu, dostarczają... READ MORE

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress