Mifgash oznacza po hebrajsku spotkanie i od tego właśnie kilka lat temu wszystko się zaczęło. Spotykaliśmy się z Żydami z Europy, Izraela czy USA, chcąc przełamywać własne stereotypy. Te spotkania były dla nas na tyle inspirujące, że po pewnym czasie dostrzegliśmy potrzebę głębszego dialogu również z grupami z Polski. Tak narodził się pomysł projektu edukacyjnego.
Od 2009 roku nasza działalność skupia się wokół edukacji młodzieży polskiej na temat historii oraz kultury żydowskiej. Projekt ten wciąż wzbogacamy o kolejne tematy. Od 2014 roku wprowadziliśmy do niego lekcje dotyczące mniejszości romskiej oraz warsztaty antydyskryminacyjne. Nasz zespół składa się ze studentów i absolwentów krakowskich uniwersytetów. Zainteresowania większości z Nas dotyczą szeroko pojętej tematyki mniejszości etnicznych i narodowych ze szczególnym uwzględnieniem historii, kultury i tradycji najliczniejszej w przedwojennej Polsce mniejszości żydowskiej.
Całość zespołu łączy wspólna pasja i chęć dzielenia się posiadaną wiedzą. Różnorodność naszej grupy daje możliwość szerszego spojrzenia na zagadnienia, które poruszamy na lekcjach. Projekt grupy Mifgash przeznaczony jest do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wszystkie szczegóły dotyczące prowadzonych przez Nas lekcji znajdziecie Państwo w zakładce „Projekt edukacyjny”.

STATUT FUNDACJI MIFGASH


 RAPORT ROCZNY MIFGASH

 

„Alef-Bet kultury żydowskiej” – 21 V 2017 r.

| |

W ostatnią niedzielę nasi edukatorzy przeprowadzili II stopień warsztatów „Alef-Bet kultury żydowskiej”. W programie znalazła się zarówno nauka języka hebrajskiego, jak również wycieczka tropem współczesnego życia żydowskiego na Kazimierzu oraz podstawy prawa halachicznego.... READ MORE

Zwiedzanie terenu byłego getta – 18.03

| |

Fundacja Mifgash oraz JCC Kraków zapraszają w sobotę 18 marca (o godzinie 11:00 oraz 13:00) na zwiedzanie terenu byłego getta w Krakowie. Wspólnie odwiedzimy miejsca związane z historią powstania, funkcjonowania oraz likwidacji getta żydowskiego... READ MORE

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress