Fundacja MIFGASH
Mifgash oznacza po hebrajsku spotkanie i od tego właśnie kilka lat temu wszystko się zaczęło. Spotykaliśmy się z Żydami z Europy, Izraela czy USA, chcąc przełamywać własne stereotypy. Te spotkania były dla nas na tyle inspirujące, że po pewnym czasie dostrzegliśmy potrzebę głębszego dialogu również z grupami z Polski. Tak narodził się pomysł projektu edukacyjnego.

 

Od 2009 roku nasza działalność skupia się wokół edukacji młodzieży polskiej na temat historii oraz kultury żydowskiej. Projekt ten wciąż wzbogacamy o kolejne tematy. Od 2014 roku wprowadziliśmy do niego lekcje dotyczące mniejszości romskiej oraz warsztaty antydyskryminacyjne. Nasz zespół składa się ze studentów i absolwentów krakowskich uniwersytetów. Zainteresowania większości z Nas dotyczą szeroko pojętej tematyki mniejszości etnicznych i narodowych ze szczególnym uwzględnieniem historii, kultury i tradycji najliczniejszej w przedwojennej Polsce mniejszości żydowskiej.

 

Całość zespołu łączy wspólna pasja i chęć dzielenia się posiadaną wiedzą. Różnorodność naszej grupy daje możliwość szerszego spojrzenia na zagadnienia, które poruszamy na lekcjach. Projekt grupy Mifgash przeznaczony jest do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wszystkie szczegóły dotyczące prowadzonych przez Nas lekcji znajdziecie Państwo w zakładce „Projekt edukacyjny”.

 

STATUT FUNDACJI MIFGASH

RAPORT ROCZNY MIFGASH

Fundacja Mifgash
ul. Juliusza Lea 213
30–133 Kraków
NIP: 677-23-83-381
Wesprzyj nas !
Numer rachunku bankowego:
4112 4045 7511 1100 1060 1345 37
Nazwa banku:
Bank Polska Kasa Opieki S.A.
Dyrektorka programowa
Olga Adamowska
e-mail: 
Koordynatorka projektu „Między Krakowem a Jerozolimą” oraz warsztatów antydyskryminacyjnych
Małgorzata Kucharska
tel. 509 845 105
e-mail: 
Media społecznościowe
Facebook
LinkedIn
Instagram