Współpraca i patronat

MUZEUM HISTORYCZNE MIASTA KRAKOWA FABRYKA EMALII OSKARA SCHINDLERA

schindler
W maju 2012r rozpoczęliśmy współpracę z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa -Fabryką Emalii Oskara Schindlera. Współpraca dotyczy obszaru edukacji młodzieży szkolnej i polega na połączeniu oferty MHMK Fabryka Schindlera z projektem edukacyjnym „Między Krakowem a Jerozolimą”. Każda szkoła odwiedzająca muzeum może zamówić jedną z lekcji, które odbywają się w ramach naszego programu edukacyjnego. Lekcje są bezpłatne. Od października 2012 r. rozpoczęliśmy także współpracę w obszarze organizacji mifgashim – spotkań młodzieży żydowskiej i polskiej.

 

WSPÓŁPRACA I PATRONAT INSTYTUTU HISTORII UNIWERSYTETU PEDAGOGICZNEGO im. KEN

image001
5 grudnia  2013 r. nasz projekt został objęty honorowym patronatem Instytutu Historii UP, a nasze lekcje znalazły się w ofercie edukacyjnej Uniwersytetu. Ponadto rozpoczęliśmy cykl warsztatowców antydyskryminacyjnych dla studentów historii i antropologii. Współpraca ta jest dla nas niezwykle cenna biorąc pod uwagę edukacyjną misję Uniwersytetu oraz kadrę dydaktyczną, która służy nam pomocą przy konsultacjach merytorycznych nad konspektami lekcji. Szczególnie należy tu wymienić dr Piotra Trojańskiego, współautora pierwszego w Polsce programu do nauczania o Holokauście i wielkiego orędownika naszego projektu edukacyjnego.

 

FUNDACJA ZNAK

FundacjaZNAK_logo1
Od 2011r do czerwca 2013 współpracowaliśmy z Fundacją Kultury Chrześcijańskiej ZANK, która objęła patronat nad naszym projektem edukacyjnym „Między Krakowem a Jerozolimą” Otrzymaliśmy wówczas od Fundacji wsparcie zarówno w zakresie merytorycznym, jak i technicznym. W ramach tej kooperacji zrealizowaliśmy wówczas kilkadziesiąt lekcji na terenie Krakowa i innych miast. Serdecznie dziękujemy !

 

Fundacja Mifgash
ul. Juliusza Lea 213
30–133 Kraków
NIP: 677-23-83-381
Wesprzyj nas !
Numer rachunku bankowego:
4112 4045 7511 1100 1060 1345 37
Nazwa banku:
Bank Polska Kasa Opieki S.A.
Dyrektorka programowa
Olga Adamowska
e-mail: 
Koordynatorka projektu „Między Krakowem a Jerozolimą” oraz warsztatów antydyskryminacyjnych
Małgorzata Kucharska
tel. 509 845 105
e-mail: 
Media społecznościowe
Facebook
LinkedIn
Instagram